Chata Kryspinów

Chata położona jest w bajkowej scenerii Zalewu Kryspinów i należy do kompleksu Karczmy Rohatyna. Nasza Chata to wyjątkowy obiekt, mogący ugościć 200 osób, utrzymany w stylistyce  staropolskiej karczmy. To tutaj urządzisz niezapomniane imprezy, na których wszyscy będą się świetnie bawić! 

Specjalizujemy się w imprezach okolicznościowych, dużych eventach masowych dla grup oraz firm. Organizujemy warsztaty malarskie nie tylko nad zalewem, ale także w Piekarach urokliwym miejscu, gdzie tworzy w starym ponad stuletnim wiejskim domu, artysta malarz-Łukasz Karol Kocjan.

Łukasz Karol Kocjan – artysta malarz. Urodzony 13 grudnia 1964 w Olkuszu. Od roku 1979 mieszkał i tworzył w Krakowie. W 2001 roku zamieszkał w podkrakowskiej miejscowości Piekary. Jednym z powodów dla których się tu osiedlił jest położenie: z jednej strony bliskość Krakowa, z drugiej – urok miejsca, w jakim położona jest wieś Piekary. To bardzo atrakcyjne i urokliwe miejsce zawdzięcza położeniu nad Wisłą na wprost słynnego klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Widać też stąd klasztor na Bielanach. W skład krajobrazu wsi wchodzą sławne Skałki Piekarskie, które są częścią Jury krakowsko-częstochowskiej. 

Artysta zamieszkał i tworzy w starym ponadstuletnim wiejskim domu. Swoje obrazy maluje głównie w technice olejnej, niejednokrotnie z zastosowaniem technik własnych. Tematyka obrazów jest bardzo różnorodna, ważną rolę odgrywa jednak malarstwo figuratywne.


Get it on Google Play