Gospodarstwo agroturystyczne w Bęble

Jadąc trasą nr. 94 z  Krakowa w kierunku  Olkusza przejeżdżamy przez  gminę Wielka  Wieś z malowniczymi wioskami położonymi na wzgórzach i dolinkach podkrakowskich. W odległości 15 km od  Makro /Ronda  Ofiar  Katynia/, trzeba skręcić w lewo do Bębła i jechać jeszcze 1300 m, mijając kościół, szkołę i skałę z krzyżem na szczycie a 200 m. za nią po prawej stronie drogi położone jest gospodarstwo agroturystyczne „Przy  Łabajowej  Skale”.

Dom nie jest nowy, bo z lat sześćdziesiątych XX w. ale przyjazny dla ludzi chcących odpocząć wśród otaczającej go zieleni i świergotu ptaków. Znaczna odległość od drogi powiatowej zapewnia ciszę i spokojny sen. Można urządzić spacer po starym sadzie, skosztować czereśni, wiśni, śliwek, truskawek i malin owocujących najdłużej  bo do pierwszych przymrozków. W ogrodzie rosną także wszystkie warzywa. Jest też kilka uli  aby miał kto zapylać kwitnący sad i zbierać nektar z kwiatów i ziół.

Wśród tej zieleni można usiąść pod dachem altanki zapalić grilla lub obok ognisko. Na spoczynek udajemy się do pokoi usytuowanych na 3 kondygnacjach. Jest też duży pokój mogący służyć jako jadalnia lub wypoczynkowy.

Dla gości jest to doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania ciekawej okolicy jak i  Krakowa. W odległości 2 km leży  Jaskinia  Wierzchowska, 3 km Grota Łokietka  - Ojców – 5 km przez las lub 8 km trasą przez  Złotą  Górę, 12 km do  Pieskowej  Skały. W kierunku przeciwnym mamy  Dolinę  Będkowską, Kobylańską, Bolechowicką. To tylko niektóre atrakcje tego terenu.

Ofertą dla wielu gości mogło by być –spotkanie z folklorem gdyż mamy we wsi 2 zespoły folklorystyczne –, śpiewamy ludowe i biesiadne piosenki, tańczymy „taniec w kręgu”. Własnoręcznie szyję stroje ludowe.

Gospodarstwo agroturystyczne w Bęble
32 -089 Bębło
ul. Krakowska 140


Get it on Google Play