Multimedialny Park Fontann

Multimedialne fontanny są na całym świecie silnym magnesem przyciągającym turystów. Na przykład Magiczna Fontanna Montjuic w Barcelonie zachwyca podkładem dźwiękowym z filmu „Titanic”, Fontanna Bellagio w Las Vegas chwyta za serce melodią „Boże, pobłogosław USA”, a Latająca Fontanna w Osace olśniewa kształtami, które przybierają strumienie wody. Multimedialne fontanny w Warszawie znajdują się na Podzamczu w urokliwym miejscu, blisko Starego Miasta i Wisły. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje.

Multimedialny Park Fontann tworzą dwie fontanny: główna o powierzchni ponad 2.200 m² oraz liniowa o długości 120 m, nazywana organami wodnymi. W pobliżu dzieci mogą się bawić na wodnym placu zabaw (tzw. pluskowisku) o powierzchni 140 m².

Pokazy multimedialnego widowiska „Woda – Światło – Dźwięk” odbywają się od maja do września  w piątki i soboty o 21.30 (maj i wrzesień - 21.00). W pozostałe dni tygodnia prezentacja bez laserów i dźwięku.


Get it on Google Play