Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach

Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach prowadzi hodowlę koni rasy huculskiej, a także gospodarstwo agroturystyczne, którego główną atrakcję stanowi jazda konna. W Stadninie odchowujemy 35  -  40 koni oraz inne gatunki zwierząt, stanowiące atrakcję turystyczną (osiołki, stepowe bydło węgierskie, kozy, owce wrzosówki). Posiadamy salę kominkową, przeznaczoną dla turystów, bogato wyposażoną w zbiory starej ceramiki ludowej, dawnych, drewnianych narzędzi gospodarskich, ludowych strojów huculskich.

Posiadamy także kilka zadaszonych pawilonów drewnianych, w których realizujemy część zajęć rekreacyjno-edukacyjnych, spotkań towarzyskich oraz Kiermaszów ze zdrową, ludową żywnością.

Stadnina w Nielepicach  jest laureatem Wyróżnienia w Plebiscycie GK Wielkie Odkrywanie Małopolski z 2010 r. w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne. 
ATRAKCJE  TURYSTYCZNE  W  OKOLICACH  STADNINY:

  1. Ogród-arboretum w Brzoskwini.
  2. Reliktowe zespoły leśne wchodzące w skład dawnych górskich lasów.
  3. Najstarsza we wsi Nielepice chata chłopska (z 1875 r.), która była ostatnią chatą kurną w okolicy.
  4. Kościół parafialny w Rudawie.
  5. Kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja w Morawicy.
  6. Zalew w Kryspinowie.
  7. Zamek Tenczyńskich w Rudnie.

W chwili obecnej trasami zbliżonymi do „Szlaku Orlich Gniazd” prowadzi „Transjurajski Szlak Konny”, który bierze początek w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach i prowadzi przez Zawadę, Małobądz, Mirów, Ogrodzieniec, Złoty Potok, aż do Częstochowy.Kościół w Morawicy jest odległy od Stadniny o ok. 3 km.

Stadnina Koni Huculskich,
Nielepice 196, 32-064 Rudawa
http://www.nielepice.com.pl


Get it on Google Play